Mitsuba
/id/ - Inteligentne dyskusje


E-mail
Temat
Wiadomość
CAPTCHA
Plik
Hasło (Hasło do usuwania)
  • Obsługiwane typy plików to: png,jpg,gif
  • Maksymalny rozmiar pliku wynosi 6.00M bajtów.
  • Obrazki o wymiarach większych niż 250x250 pikseli zostaną pomniejszone.
  • Aktualnie postów od unikalnych użytkowników.
Do kanonizacji pozostało:


File: (113.56K, 896x700, 1298356114439)
Thumbnail
Przetrwanie w terenie zurbanizowanym

Sztuczki i kruczki które uprzyjemnią/ułatwią/umożliwią
życie w mieście.
Zdobywanie taniego pokarmu i utrzymanie racjonalnej diety, zdobywanie darmowej energii do zasilania sprzętu elektronicznego, mieszkanie w samochodzie, wykorzystywanie darów XXI w dla naszych własnych celów bez zapatrywania się na innych, podsłuchiwanie fal policyjnych za pomocą skanera fm, łomy, przecinaki, wytrychy, ogólne jebanie systemu bez podtekstu anarchicznego.

366 postów pominięto w itt temacie. Kliknij here tutaj, aby zobaczyć.
>>
File: (277.92K, 800x2962, 1385373742460.jpg)
Thumbnail
ta słynna puszka plus spirytus
>>
File: (57.66K, 628x462, 1385381474245.jpg)
Thumbnail

>>
:P :) :P :P xD

File: (25.95K, 530x479, groszek)
Thumbnail
Przypominam, że /id/ oznacza "inteligentne dyskusje".

Tematy "co robić jak żyć", "pomóżcie mi ze studiami" etc. -> /z/.

Gównoposty bez treści i argumentów -> /b/.


File: (116.75K, 2048x1024, 457955_10150921501664221_1621458107_o.jpg)
Thumbnail
No elo, anon prokurator here. Zgodnie z zapowiedziami na /kara/ otwieram nitkę z poradami prawnymi dla Anonów. Znam się głównie na prawie karnym, rodzinnym, ubezpieczeniach społecznych i trochę na prawie pracy. W najbliższym czasie postaram się stworzyć mini poradnik dla każdego Anona, w którym zawrę co należy zrobić i jak się zachować w danej sytuacji.
Postaram się też w każdy weekend odpowiedzieć na wasze pytania.

PO CHUJ MI PROFESJONALISTA, ANON Z NETA MI PORADZI.

W każdym skomplikowanym wypadku polecam udać się do specjalisty. Masz gwarancję, że opiszesz swoją sytuacje prawną dokładnie i ze szczegółami ważnymi dla każdego prawnika. Masz do kogo się zwrócić i ew. kogoś komu możesz przypisać odpowiedzialność za porażkę. Jeśli to sprawa powszechna życia codziennego, dokonywana na formularzu możesz zaryzykować działanie samemu. Pamiętaj, to urzędnicy są dla ciebie a nie ty dla nich.

ALE ANON MI NIE STARCZY NAWET NA SUCHE PIERDY Z OCTEM JAK PÓJDĘ DO ADWOKATA. CO ROBIĆ JAK ŻYĆ?

Spokojnie, wbrew pozorom koszty profesjonalnej reprezentacji nie są takie straszne. Jeśli wytaczasz powiedzmy sprawę cywilną w 90% wypadków po twojej wygranej pozwany musi ci zwrócić koszty procesu czyli także koszty poniesione na pomoc prawną.
Koszt porady waha się od 20 zł do 100 zł.

Na pierwszy ogień napiszę gdzie można uzyskać za darmo albo niskim kosztem poradę prawną.

-Uniwersytecka Poradnia Prawna- jeśli mieszkasz w mieście uniwersyteckim, przy którym działa WPiA na 90% jest tam uniwersytecka poradnia prawna. Możesz napisać do niech list z opisem swojej sprawy i studenci pod okiem profesorów zaproponują rozwiązanie.

+Nic to nie kosztuje
+Dość profesjonalne rozwiązanie

-Długi czas oczekiwania
-Nierówny poziom profesjonalizmu poradni

Polecam do spraw, które mogą trochę poczekać i nie są żywotne dla twoich interesów.

-Notariaty- KAŻDY notariusz ma obowiązek, NIEODPŁATNIE, udzielić pomocy prawnej (porady) w zakresie prawa spadkowego, cywilnego oraz rodzinnego w zakresie uregulowań majątkowych. B. często można też uzyskać informację na temat ubezpieczeń społecznych. Nikt oczywiście nie poświęci godziny na twoją sprawę, ale 10-15 minut czasu często wystarczy by wyjaśnić co dalej robić po śmierci babci i jak dobrać się do jej spadku.
Przy okazji można tam dokonać wielu czynności z zakresu prawa spadkowego a taksy sporadycznie osiągają maksimum ustawowe.

Wiadomość jest zbyt długa. Kliknij tutaj aby zobaczyć ją w całości.
3 postów pominięto w itt temacie. Kliknij here tutaj, aby zobaczyć.
>>
>Spokojnie, wbrew pozorom koszty profesjonalnej reprezentacji nie są takie straszne. Jeśli wytaczasz powiedzmy sprawę cywilną w 90% wypadków po twojej wygranej pozwany musi ci zwrócić koszty procesu czyli także koszty poniesione na pomoc prawną.
>Koszt porady waha się od 20 zł do 100 zł.

porada to jedno, koszty procesowe to drugie
w cywilnych koszty porady mogą stanowić szkodę majątkową powoda i wtedy spoko loko, ale też nie zawsze
koszty procesowe przyznaje się ogólnie rzecz biorąc wg norm przepisanych, więc koszt zastępstwa procesowego będzie zwrócony wg tabelki z rozporządzenia, a za takie kwoty możesz nie znaleźć chętnego do zajęcia się sprawą
http://www.gliwice.wsa.gov.pl/35/31/koszty-zastepstwa-procesowego.html

also koszty zwraca się proporcjonalnie do uznania żądań z pozwu, więc jak cię ktoś nakręci na proces o 10k odszkodowania i prawomocnie ugrasz 4k, to z grubsza płacisz 40% masy kosztów obu stron, więc jak odliczysz sobie wpis, koszt opinii biegłych, stawiennictwa świadków, czy co tam jeszcze wejdzie to może się zrobić trochę chujowo


also chuja wiem o prawie, ale w przyszłym tygodniu puszczam swój pierwszy pozew cywilny, od razu o ponad 5k, trzymajcie kciuki żebym go nie ujebał xD
>>
File: (17.10K, 313x286, qlvjtr35123.jpg)
Thumbnail
Bede wdzieczny za jakikolwiek protip.
Jak to jest z prawami autorskimi? Chcialem sprzedawac w zaułku jednego z duzych miast w polsce obrazy ktore sam wydrukuje i obramuje super biznes kurwo tylko dorobic xD jakies jp2 moze jakies fraktale ładne krajobrazy itp, generalnie cos co łatwo schodzi. ktos sie moze dojebac o prawa autorskie jak wydrukuje obraz z jakiejs stronki w stylu tapetynapulpit.pl ? czy bagieta mnie dosięgnie? nie wymagam tutaj pełnej porady prawnej, będe bardzo wdzieczny za jakiś konkretny termin który prokurator dziura w dupie tutaj poda a ja bede mógl go bardziej polurkować
>>
Anonie, czo może czekać studenta podczłowieka studia typowej spierdoliny służące tylko temu aby zadowolić rodziców który wypełnił sobie zaświadczenie lekarskie in blanco, ale zapomniał dacz podpisu? xD

Also to studia zaoczne w Poznaniu.

File: (173.30K, 800x600, islam-1.jpg)
Thumbnail
Oficjalna islamska

Ostatnio brakuje mi mistycyzmu i drogi życiowej. Byłem w tym słynnym kościele i rzygłem z jarmarczności i plebejskości tej podreligii. Karyny w cekinach i odblaskowych gaciach mają w dupie całą ceremonie i patrzą na zegarek kiedy będą mogły wyjść się srać ze swoim sebom z włosami na żel i paczką kondomów w kieszeni. Ksiądz śpiewa, dzieci grają na gitarze a papież twituje na facebooku i tańczy z indianami.

Myśle o islamie anony, powazna religia, twarde zasady i walka aż do śmierci jako świadectwo wiary. Jestem spierdoliną która i tak od dawna ma nieudane myśli samobójcze więc może to mnie uratuje. Pierwsze pytanie to szyizm czy sunnizm a drugie co robić, jak zacząć? Są tu jakieś obeznane anony?
16 postów pominięto w itt temacie. Kliknij here tutaj, aby zobaczyć.
>>
>brakuje drogi życiowej i szukasz mistycyzmu
>nie prawosławie i kontemplowanie sekretów życia na wzgórzach Golan.

nawet mi ciebie nie żal debilu

>>
a nie lepiej wierzyć w swaroga albo odyna? bo ufanie wymysłom wrednego semickiego ścierwa to może być gruba pomyłka
>>
File: (13.48K, 298x280, kuc alert.jpg)
Thumbnail
>>31553
Obecne rodzimowiercze związki wyznaniowe to liberalny rak w najczystszej postaci. Also op będąc katolikiem, wyznaje raczej abrahamiczną wersję Boga i nie będzie świrował pawiana w stylu
>Dobra, jebacz Boge, teraz mam kilka bóstw i będę w nie wierzył tak samo mocno jak w Boge xD

File: (91.66K, 600x428, 135012876279.jpg)
Thumbnail
oficjalna ucieczkowa przed wojną

anuncjo, w związku z nieciekawą sytuacją polityczną rozważam ostatnio co muszę zrobić w wypadku wybuchu wojny w europie

1. Wybór kraju do ucieczki
Pod uwagę biorę: RPA, Kanadę i całą Amerykę Południową. Jakieś sugestie albo rady odnośnie miejsca?

2. Ucieczka sama w sobie
Plan mam taki: biorę pierwszy możliwy samolot z mojego miasta do Frankfurtu (jeżeli od razu lecę gdzieś daleko) albo do Szwajcarii żeby nie mogli mnie cofnąć do Polski i spierdalam dalej. Ponownie, co sugerujecie, co zmienić?

3. Co robić na miejscu.
Szczerze mówiąc myślę o podjęciu tam jakiejkolwiek gównoroboty, może kończenie studiów (4 rok here).

4. Moje oszczędności które mogę wydać od zaraz na podróż i przeżycie gdzieś oceniam na ~20 tys CBLN. Anuncja uważa że lepiej gotowy mieć kredyt do wzięcia celem spłacenia go po ustatkowaniu w nowym miejscu?


>>
>>/l/9624

File: (4.13K, 151x154, dao.jpg)
Thumbnail
co anony mysla o alanie wattsie?wedlug mnie jeden z najmadrzejszych ludzi.

File: (124.23K, 600x400, energia.gif)
Thumbnail
Anony, jestem bardzo emocjonalnym człowiekiem. Dużo biegam a podczas biegania słucham muzyki. Jak trafi się jakiś moment wywołujący u mnie emocje, dostaje wtedy jakiejś nieskończonej energii.
Znacie jakąś książkę o wywoływaniu emocji w sobie i czerpaniu z nich energii?
>>
Mam podobnie OPku, tyle że oprócz energii doznaje też ogromnej euforii. W sprawie książki nie pomogę ale możesz spróbować afirmacji, na mnie zajebiście działają xD
>>
jakiej muzyki
linknijcie
>>
>>31522
soad, np toxicity.
marylin manson, np mechanical animals.

File: (381.95K, 500x499, 1391351213512344436.png)
Thumbnail
Law anony potrzebuje pomocy, mam problem dostalem pismo z firmy windykacyjnej na zlecneie jakiegos PTS S.A(znalazlem ze to polska telefonia stacjonarna) mam umowe z netia nieprzerwanie od 2010 roku a oni przyslali mi pismo za zerwanie umowy( nie napisane jakiej ani nic) do zaplaty 490zl mam na zaplacenie jeszcze 5 dni. Wat to do? Chcialem zeby wyslali mi kopie zerwania tejze umowy ale w momencie zapytania bylo: hehe nie slysze pana hehehe halo? ha... i dzwiek braku polaczenia w sluchawce xD
also nawet jezeli (w co w 99,9% watpie) zawarlem jakas umowe to chyba umowa zawarta przez telefon bez mojego podpisu jest chuja warta tak?
nie chce zeby mi sie jakies sebixy wjebaly do domu, also mam w mieszkaniu bron na ktora nie trzeba miec pozwolenia jezeli wejdzie jakis sebix i bedzie agresywny moge go od tak po prostu rozpierdolic czy bedzie za to bagieta?
1 postów pominięto w itt temacie. Kliknij here tutaj, aby zobaczyć.
>>
Dość głośno o tym ostatnio, masę ludzi tak okradają, możesz albo wytrzeć se tym dupę i się nie przejmować, albo nakurwiać telefony z pianą i grozić sądem.
>>
>>31515
Zglaszam to do prokuratury xD

Jutro samego rana ide i pan dziura w dupie sciga ich z urzedu, wystalkowalem wlasciciela firmy i fsjnie tedy jest
>>
>>31512
chłopcze, ile ty masz lat?
>>31516
raczej niewiele
albo zgłaszasz, albo ściga z urzędu, a co by się nie stało to chuja panu prezesowi zrobisz

File: (1.32M, 320x200, 6beb96a69988.gif)
Thumbnail
zgłaszam się

File: (629.76K, 2048x1536, przypał.jpg)
Thumbnail
Temat do anonów prawników i bagiet

Otworzyłem wczoraj zapieczętowaną kartotekę lekarską od psychiatrów i znalazłem te pismo od prokuratora. Pół roku temu powiesił się anon, miał depresję i bał się iść do lekarza. Pomagałem mu z tego wyjść, dałem mu lekkie antydepresanty, powiedziałem jak je dawkować. Brał je kilka dni i się powiesił, przyczyną śmierci jest powieszenie a nie zatrucie lekami.

Ale prokurator uważa inaczej, myślą że pomogłem mu popełnić samobójstwo, jakie mam szanse z tego wyjść? podobno od 3 miesięcy do 5 lat mi grozi. Ktoś wie jak długo może trwać taka sprawa jeśli ten anon zmarł w listopadzie? I dlaczego o niczym nie jestem informowany pisemnie? nawet na przesłuchania wzywali mnie telefonicznie, nie dostałem żadnego wezwania pocztą
31 postów pominięto w itt temacie. Kliknij here tutaj, aby zobaczyć.
>>
>>31505
Z tego co zrozumiałem to oficjalnie nie wiesz że jesteś podejrzany, więc sam nie dostaniesz wyniku sprawy. Ale, jeśli sprawa rzeczywiście byłaby zamknięta, powołaj się na to:
>Na podstawie art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.)
masz prawo do wglądu informacji publicznych. Akta zakończonej sprawy są informacją publiczną. Oczywiście nie dostaniesz wglądu do całości akt, bo nie jesteś oficjalnie stroną w postępowaniu, a jedynie świadkiem. Oczywiście jak ci powiedzą że sprawa jest w toku, to znaczy że stara kłamie.
Może być też tak że sprawa zostaje zamknięta z braku dowodów przeciwko tobie, a stara chce się odwoływać do wyższej instancji. chce zrobić spotkanie sugerując że ">hehe sprawa dobiegła konca, ale powiedz jak to było z tym bohatyrem". ty coś pierdolniesz bez zastanowienia, a ona już będzie miała pretekst. albo też wyskoczy na ciebie jakiś janusz z siekierą, tak jak to pisaliśmy wcześniej. bagiety ci nic nie pomogą z tym spotkaniem, sama chęć spotkania to dla nich nie jest >sugerowanie że ktoś chce ci najebać.
>>
>>31504
BTW nawet jak Janusz siedział w pierdlu to na nic więcej niż najebanie Ci się nie odważy xD więc zajebać to Cię raczej nikt nie zajebie, ale wpierdolić Ci mogą. Po prostu się nie wychylaj, dopóki wszystko nie ucichnie i będzie ok.
BTW byłem świadkiem ws. napadu z bronią w ręku (inna sprawa, że na rozprawie się nie pojawiłem bo akurat byłem poza miastem xD), ale np. jeden z pozostałych świadków dostał po sprawie list że Sebki dostały 3 lata xD, a drugi zadzwonił, ale z tego co pamiętam to kobita za biurkiem mu nie udzieliła żadnych informacji poza tym, że "siedzo" xD więc możesz jeszcze tak popróbować. Albo pójdź po prostu do tego sądu, podaj dane i się dowiesz co się aktualnie dzieje. Jakiś czas temu na /b/ jakiś anon postował linka do bazy danych, gdzie każdy może zobaczyć wyniki rozpraw z danego okręgu - też jest to jakaś opcja.
>>
>>31509
mam zadzwonić do prokuratora czy do wydziału który to prowadził?

Usuń posta [Tylko plik] Hasło
Powód

[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]
- mitsuba -

Regulamin

1. Warunkiem korzystania z tej strony jest pełne zrozumienie, zaakceptowanie i przestrzeganie reguł serwisu.
2. Wchodząc na chana automatycznie zgadzasz się, aby Twój adres IP był do wglądu administracji.
3. Odpowiedzialność za wszelkie treści spoczywa na osobie, która je umieściła, czyli na danym użytkowniku serwisu.
4. Karachan jest dla osób pełnoletnich. Przyznanie się do bycia podwiekiem jest równoznaczne z prośbą o bana.
5. Zakazane jest umieszczanie jakichkolwiek danych personalnych i numerów telefonów.
6. Rozpowszechnianie pornografii dziecięcej (w tym też tzw. loliconów) oraz zooflii jest absolutnie zakazane - autorzy postujący takie treści podlegają surowej karze, a w razie zwrócenia się organów ścigania o dane tej osoby, zostaną one bezzwłocznie przekazane.
7. Niedopuszczalne jest korzystanie z serwerów proxy.
8. Nie floodujemy, nie spamujemy.
9. Na chanie obowiązuje zakaz używania emotikonek (również w cytatach). Wyjątek stanowią: :3 ;3 ;_; xD.
Nie pytaj, dlaczego te, a nie inne. Tak działa życie. Zakaz nie obowiązuje na boardach /4/ oraz /int/ (aby nie sprawić przykrości zagranicznym gościom, którzy nie bardzo się tu orientują).
10. Nietolerowane jest tzw. forsowanie obrazków bądź tekstów, czyli postowanie ciągle tych samych lub częściowo zmienianych treści bez aprobaty większości anonów. Jako że granica pomiędzy forsowaniem a nieforsowaniem bywa niekiedy cienka, to w razie zastrzeżeń co do otrzymanego bana lub usuniętego posta można spróbować wdać się w polemikę na boardzie /kara/ w celu określenia faktycznego odbioru (pozytywnego, neutralnego bądź negatywnego) przez anonów danej treści.
11. Nie zaśmiecamy /b/ threadami, które doskonale pasują do jednego z boardów tematycznych. Tyczy się to zwłaszcza requestów, których miejsce jest na /r/.
12. Na boardach tematycznych (czyli wszystkich poza /b/, /4/, oraz tajnymi) ma panować kultura wypowiedzi. Wszelkie przejawy chamstwa oraz skrajnie infantylne wypowiedzi grożą banem i usuwaniem postów.
13. Widzisz post, za który ktoś powinien otrzymać bana? Unikaj przywoływania pod spodem moderatora, tylko skorzystaj z funkcji „Zgłoś”.
14. Surowo banowane jest nieuzasadnione zgłaszanie dużej ilości postów.
15. Niemile widziane są przejawy atencji, zwłaszcza podpisywanie się (pomijając oczywiście "tu OP"). Banem grozi również pisanie w żeńskich formach typu "byłam, zrobiłam, lizałabym" lub pisanie czegoś w stylu "jestem dziewczyną" - femanonki tolerowane są na /z/, /4/ oraz ewentualnie na /b/, lecz tylko pod warunkiem postowania swoich wdzięków z czasoznaczkiem.
16. Żegnamy się ze wszyskimi Białymi Rycerzami, czyli osobnikami umyślne działającymi na szkodę chana oraz dobra wspólnego anonów.
17. W przypadku otrzymania bana można ubiegać się na boardzie /kara/ o jego skrócenie lub ściągnięcie, przy czym mile widziana jest argumentacja, a bezwzględnie wymagana jest kultura.
18. Portal karachan.org jest niewskazany dla osób chorujących na epilepsję.
Akceptuję regulamin | Nie zgadzam się